NIKIFOR3

ZAPRASZAMY NA FINISAŻ WYSTAWY „NIKIFOR Z KOLEKCJI BOGDANA JAKUBOWSKIEGO”

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 04.12.2022

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza 4 grudnia 2022 r., o godz. 12.00, do Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 na spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem” na ekspozycji „Nikifor z kolekcji Bogdana Jakubowskiego”. Spotkanie będzie jednocześnie podsumowaniem wystawy czasowej unikatowej kolekcji prac Nikifora Krynickiego ze zbiorów Bogdana Jakubowskiego. Finisaż pierwszej publicznej prezentacji wczesnych dzieł najbardziej znanego i rozpoznawalnego artysty z nurtu prymitywizmu pozwoli na bliższe spojrzenie na postać i dzieła łemkowskiego mistrza. Wystawa nigdy wcześniej niepokazywanych dzieł krynickiego mistrza została przygotowana we współpracy z warszawską Galerią „Art Rytel”.

Spotkanie obejmuje oprowadzenie kuratorskie, a po jego zakończeniu możliwość dyskusji i wymiany spostrzeżeń o twórczości krynickiego Mistrza.

„Niedzielę z kustoszem” poprowadzi komisarz wystawy — Adam Zapora.

WSTĘP: bilet normalny 7 zł, ulgowy 5 zł

Miejsce: Zbiory Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, ul. Zamcza 10/12