Kiermasz

XVII KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM WE WŁOCŁAWKU

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 11.12.2022

W dniu 11 grudnia (niedziela), w godzinach od 10.00 do 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 po dwóch latach przerwy odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Muzealne jarmarki wprowadzają w atmosferę świąt Bożego Narodzenia i są ciekawą alternatywą dla oferty komercyjnej proponowanej przez supermarkety.

Na kilkudziesięciu stoiskach przygotowanych przez regionalnych twórców ludowych i rękodzielników pojawią się tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby na choinkę, do dekoracji wnętrz oraz przedmioty mogące być oryginalnym pomysłem na prezenty. Stoiska z przysmakami przygotują koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa ekologiczne oraz producenci tradycyjnych specjałów.

Podczas świątecznych zakupów można będzie zobaczyć wystawę okolicznościową pt. „Wigilia na Kujawach” prezentującą tradycyjny wystrój izby i przygotowania do wieczerzy oraz nowo otwartą ekspozycję czasową poświęconą unikatowemu tematowi – etnograficznemu spojrzeniu na domowe sposoby wyrabiania serów pt. „Smakowite mleczywo, czyli tradycja warzenia serów w polskiej kuchni”.

Najmłodszych zachęcimy do udziału w warsztatach malowania ozdób z papieru.

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ: 5 zł

(Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Projekt afisza: Magdalena Kolanowska

Afisz Kiermasz Bozonarodzeniowy A3 (1)